Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MUDr. Ivana Svíženská, CSc.
isvizen(at)med.muni.cz
Lékařská fakulta
LF MU
telefon: 549497543
fax: 542213996
adresa: Komenského nám. 2
662 43 Brno

Anatomická pitva hlavy

Film je určen studentům všeobecného a zubního lékařství pro přípravu na pitvu hlavy v rámci předmětu Anatomie III – pitvy. Film se zaměřuje na preparaci obličejových krajin i krajin mozkové části hlavy tak, jak je postupováno při pitvě hlavy na Anatomickém ústavu LF MU v Brně. První část zahrnuje preparaci těchto krajin: regio parotideomasseterica, přední obličejová krajina, očnicová krajina, regio temporalis, regio occipitofrontalis a lební dutina. Druhá část obsahuje: řez na farynx, preparaci prevertebrálních svalů, faryngu a parafaryngového prostoru, pitvu měkkého patra, infratemporální jámy, ústní dutiny, hrtanu, nosní dutiny a očnice.

Výukový videofilm Anatomická pitva hlavy je určen studentům všeobecného a zubního lékařství pro přípravu na pitvu hlavy v rámci studia anatomie. Film se zaměřuje na preparaci jednotlivých oblastí hlavy tak, jak je postupováno při pitvě hlavy na Anatomickém ústavu LF MU v Brně v rámci předmětu Anatomie III – pitvy.

Poděkování:
Autoři děkují panu Jaroslavu Winklerovi za technické zpracování filmu, prof. RNDr. Petru Dubovému, CSc. za vytvoření podmínek pro přípravu a natočení filmu, RNDr. Michaele Račanské Ph.D. a Mgr. Kateřině Kalové za kritické připomínky.

pdf Anatomická pitva hlavy Stáhnout - Anatomická pitva hlavyOtevřít v novém okně - Anatomická pitva hlavy 6.4.2012 156.02 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License
flv Anatomická pitva hlavy I. - část a Přehrát - Anatomická pitva hlavy I. - část aPřehrát v novém okně - Anatomická pitva hlavy I. - část a 29.8.2012 74.65 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License
flv Anatomická pitva hlavy I. - část b Přehrát - Anatomická pitva hlavy I. - část bPřehrát v novém okně - Anatomická pitva hlavy I. - část b 29.8.2012 77.83 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License
flv Anatomická pitva hlavy II. - část a Přehrát - Anatomická pitva hlavy II. - část aPřehrát v novém okně - Anatomická pitva hlavy II. - část a 29.8.2012 98.46 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License
flv Anatomická pitva hlavy II. - část b Přehrát - Anatomická pitva hlavy II. - část bPřehrát v novém okně - Anatomická pitva hlavy II. - část b 29.8.2012 94.71 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: pitva krajin hlavy, regio parotideomasseterica, regio temporalis, regio occipitofrontalis, regio orbitalis, regio nasalis, regio oralis, cavitas oris, cavitas nasalis, fossa infratemporalis, cavitas cranii, larynx, pharynx, orbita.

Obor:

Recenzováno
informace

Garant

doc. Ing. Daniel Schwarz, Ph.D.
ICT, IBA MU
telefon: +420 549 497866
e-mail: redakce.portal(at)med.muni.cz

Recenzenti

MUDr. Petr Hájek, Ph.D
Ústav anatomie , LF UK v Hradci Králové
telefon: +420 495 816 230
e-mail: hajekp(at)lfhk.cuni.cz

Doc. MUDr. David Kachlík, Ph.D
Anatomický ústav , 3. LF UK
telefon: +420 26710 2560
e-mail: david.kachlik(at)lf3.cuni.cz

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 1
rating
uživatelské hodnocení

autor: Ivana Svíženská, Marie Kalabusová, Jana Maňáková, Ondřej Růžička, Tomáš Ninger, Tomáš Hlaváček, Václav Žižlavský a Bhavin Rajendra Doshi | pracoviště: Anatomický ústav | publikováno: 6.4.2012 | poslední úpravy: 20.8.2013
citace: Svíženská Ivana, Marie Kalabusová, Jana Maňáková, Ondřej Růžička, Tomáš Ninger, Tomáš Hlaváček, Václav Žižlavský a Bhavin Rajendra Doshi: Anatomická pitva hlavy. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 6.4.2012, poslední aktualizace 20.8.2013 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-576-anatomicka-pitva-hlavy.html>. ISSN 1801-6103.