Informace o 1. autorovi článku z databáze:
PharmDr. Jan Juřica, Ph.D.
jurica(at)med.muni.cz
Lékařská fakulta
LF MU
telefon: 549494531
fax: 542213996
adresa: Komenského nám. 2
662 43 Brno

Základy speciální receptury léčivých přípravků

Skripta jsou určena pregraduálním studentům oboru Všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity pro výuku speciální receptury v rámci praktických cvičení v předmětu Farmakologie – cvičení I a Farmakologie – cvičení II. Obsahem navazují na dříve vydaný učební text Praktická cvičení z farmakologie. Tato část je doplňkem k výukovému materiálu „Úvod do preskripce léčivých přípravků“.

Učební text se zabývá předepisováním léčivých individuálně připravovaných léčivých přípravků v rámci vybraných lékových skupin, které jsou rozčleněny do 8 hlavních kapitol. Autorský kolektiv aktualizoval starší vydání skript „Praktická cvičení z farmakologie. Na modelových příkladech provází studenty problematikou preskripce dle aktuálně platného vydání Českého lékopisu vč. doplňků a aktuálních právních norem a prováděcích vyhlášek. Modelové příklady preskripce byly konzultovány s řadou klinických pracovišť, vč. nemocničních lékáren, v nichž se soustřeďuje velká část předpisů pro individuálně připravované léčivé přípravky z nejrůznějších lékařských oborů.

Klíčová slova: preskripce, IPLP, farmakologie, receptura

Recenzováno
informace

Garant

doc. Ing. Daniel Schwarz, Ph.D.
ICT, IBA MU
telefon: +420 549 497866
e-mail: redakce.portal(at)med.muni.cz

Recenzenti

MUDr. et PharmDr. Marek Frydrych, Ph.D
Ústav humánní farmakologie a toxikologie , VFU Brno
telefon: 54156 2895
e-mail: frydrychm(at)vfu.cz

doc. MUDr. Ondřej Slanař, Ph.D.
Farmakologický ústav, 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze
telefon: 224968146
e-mail: ondrej.slanar(at)lf1.cuni.cz

autor: Jan Juřica, Barbora Říhová, Jana Nováková, Miroslav Turjap, Ondřej Zendulka, Jana Pistovčáková, Eva McCaskey Hadašová, Alexandra Šulcová | pracoviště: Farmakologický ústav | publikováno: 12.8.2013 | poslední úpravy: 9.1.2014
citace: Juřica Jan, Barbora Říhová, Jana Nováková, Miroslav Turjap, Ondřej Zendulka, Jana Pistovčáková, Eva McCaskey Hadašová, Alexandra Šulcová: Základy speciální receptury léčivých přípravků. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 12.8.2013, poslední aktualizace 9.1.2014 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-611-zaklady-specialni-receptury-lecivych-pripravku.html>. ISSN 1801-6103.