Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MVDr. Petr Čížek
116643(at)mail.muni.cz
Ústav histologie a embryologie
LF MU
Kamenice 3
Brno
LF MU
telefon: +420 549 49 1111
fax: +420
adresa: Kamenice 3
625 00 Brno

Histologie

Předložená skripta Histologie jsou moderním učebnicovým textem pro studenty lékařských fakult. Text členěný do sedmi kapitol pojednává o stavbě buňky a všech typů tkání, které tvoří tělo člověka. Zároveň se jedná o publikaci, která byla tvořena s cílem umožnit studium této základní medicínské disciplíny neslyšícím studentům. Tato adaptace zahrnuje úpravy struktury textu, grafické úpravy, použití schémat a zejména interaktivních ilustrací. Součástí textu jsou rovněž testové otázky s možností okamžitého vyhodnocení výsledků.

html eMUNI - webová knihovna Přejít - eMUNI - webová knihovnaOtevřít v novém okně - eMUNI - webová knihovna 4.5.2015 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: Histologie, cytologie, tkáň, pojivová tkáň, epitelová tkáň, svalová tkáň, nervová tkáň, krev, hematopoéza

Recenzováno
informace

Garant

doc. Ing. Daniel Schwarz, Ph.D.
ICT, IBA MU
telefon: +420 549 497866
e-mail: redakce.portal(at)med.muni.cz

Recenzenti

prof. MUDr. Markéta Hermanová, Ph.D.
Patologicko-anatomický ústav, LF MU
e-mail: marketa.hermanova(at)fnusa.cz

doc. MUDr. Miroslava Sedláčková, CSc.
Ústav histologie a embryologie, LF MU
e-mail: msedl(at)med.muni.cz

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 1
rating
uživatelské hodnocení

autor: Petr Čížek, Pavel Hurník, Milan Urík, Tomáš Pruša, Lenka Krejčířová | publikováno: 4.5.2015 | poslední úpravy: 1.10.2015
citace: Čížek Petr, Pavel Hurník, Milan Urík, Tomáš Pruša, Lenka Krejčířová: Histologie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 4.5.2015, poslední aktualizace 1.10.2015 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-636-histologie.html>. ISSN 1801-6103.