Informace o 1. autorovi článku z databáze:
Mgr. David Severa
SeveraDavid(at)seznam.cz
Dětská oční klinika
LF MU a FN Brno
Černopolní 9
Brno
LF MU a FN Brno
fax: +420
adresa: Černopolní 9
662 63 Brno

Základy metod korekce refrakčních vad

Skripta poskytují ucelený souhrn informací o základních metodách korekce refrakčních vad a presbyopie. V současné době je k dispozici značné množství odborné literatury, která se tímto tématem zabývá. Většinou však jen okrajově a nekomplexně. Přínosem tohoto dokumentu je vytvoření stručného a komplexního přehledu základních technik korekce refrakčních vad. Skripta jsou především určena všem studentům Optiky a optometrie a Ortoptiky a samozřejmě všem dalším zájemcům z odborných řad i mimo ně.

Klíčová slova: refrakční vady hypermetropie emetropie myopie astigmatismus presbyopie brýlová čočka akomodační šíře

Recenzováno
informace

Garant

doc. Ing. Daniel Schwarz, Ph.D.
ICT, IBA MU
telefon: +420 549 497866
e-mail: redakce.portal(at)med.muni.cz

Recenzenti

Mgr. Daniela Říhová
SZŠ, VZŠ
e-mail: rihova(at)szspraha1.cz

Bc. Ladislav Najman
Střední zdravotnická škola, Vyšší odborná škola zdravotnická
e-mail: najman(at)szsmerh.cz

Prof. Jiří Novák
Fakulta Stavební, Katedra fyziky, ČVUT
telefon: 224357918
e-mail: novakji(at)fsv.cvut.cz

autor: David Severa, Petr Veselý, Pavel Beneš | pracoviště: Dětská oční klinika, Katedra optometrie a ortoptiky | publikováno: 5.8.2015 | poslední úpravy: 2.6.2016
citace: Severa David, Petr Veselý, Pavel Beneš: Základy metod korekce refrakčních vad. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 5.8.2015, poslední aktualizace 2.6.2016 [cit. 2017-09-22] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-639-zaklady-metod-korekce-refrakcnich-vad.html>. ISSN 1801-6103.