Informace o 1. autorovi článku z databáze:
RNDr. Petra Bořilová Linhartová
peta.linhartova(at)gmail.com
Stomatologická klinika
LF MU a FN u sv. Anny
Pekařská 53
Brno
LF MU a FN u sv. Anny
telefon: +420 549 496 481
fax: +420
adresa: Pekařská 53
656 91 Brno

Nové metody v primární prevenci zubního kazu u dětí

Skripta vychází z potřeby aktualizovat dostupnou literaturu v oblasti primární prevence zubního kazu u dětí, která by reflektovala současné trendy a nejnovější poznatky základního, aplikovaného i klinického výzkumu v oblasti etiopatogeneze a prevence zubního kazu. Vzhledem k intenzivní vědecké práci našeho týmu v této oblasti, podložené řadou českých i zahraničních publikací, jsme do skript implikovali tyto výsledky z oblasti molekulární genetiky a mikrobiologie či behaviorální intervence. Poukazujeme tímto na nutnost a výhody mezioborové spolupráce a propojení teoretických a klinických oborů na lékařských a přírodovědeckých fakultách, a to nejenom v rámci výzkumu orálního zdraví.

Klíčová slova: prevence, zubní kaz, bakterie, slina, molekulární biologie, behaviorální intervence

Recenzováno
informace

Garant

RNDr. Martin Komenda, Ph.D.
Institut biostatistiky a analýz, Masarkova univerzita
telefon: +420 549494468
e-mail: komenda.m(at)gmail.com

Recenzenti

Ivan doc. MUDr. Erdelský, CSc.
Katedra stomatológie, Slovenská zdravotnícka univerzita, Bratislava
telefon: +421 259 370 851
e-mail: ivaner.erdelsky(at)gmail.com

doc. MUDr. Květoslava Nováková, CSc.
Klinika zubního lékařství, Lékařská fakulta Univerzity Palackého a Fakultní nemocnice Olomouc
telefon: +4205 85 859 246
e-mail: kvetanov(at)seznam.cz

autor: Petra Bořilová Linhartová, Michaela Bartošová | pracoviště: Stomatologická klinika | publikováno: 12.4.2019 | poslední úpravy: 28.5.2019
citace: Bořilová Linhartová Petra, Michaela Bartošová: Nové metody v primární prevenci zubního kazu u dětí. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 12.4.2019, poslední aktualizace 28.5.2019 [cit. 2019-08-25] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-686-nove-metody-v-primarni-prevenci-zubniho-kazu-u-deti.html>. ISSN 1801-6103.