Otorinolaryngologie - cvičení [VSOT7X1c]

Řazeno podle: priorita a čas poslední úpravy

Otorinolaryngologie - semináře

Ve výukových prezentacích jsou uvedeny základní anatomicko-fyziologické poznámky, vyšetřovací metody, principy diagnostiky a léčby základních onemocnění v ORL oblasti. Dále jsou demonstrovány fyziologické a některé patologické nálezy onemocnění ORL. Výuková pomůcka je rozčleněna do několika kapitol (ucho, nos a vedlejší dutiny nosní, hltan, hrtan, zevní krk).

autor: Pavel Smilek, Radan Havlík | obor: Otorinolaryngologie | publikováno: 10.11.2009 | poslední úpravy: 11.4.2012 | Creative Commons License

Základy dětské otorhinolaryngologie

Výukový text Základy dětské otorinolaryngologie obsahuje informace o embryologii, klinické anatomii a fyziologii, vyšetřovacích postupech a chorobných stavech pro přípravu studentů LF ke zkoušce z Otolaryngologie. Samostatné kapitoly jsou věnovány tumorům a expanzivním procesům dětského věku a také problematice hlasu a řeči.

autor: Ivo Šlapák, Dalibor Janeček, Lukáš Lavička a kol. | obor: Otorinolaryngologie, Pediatrie, neonatologie | publikováno: 16.11.2007 | poslední úpravy: 15.4.2009 | Creative Commons License