Implantace venózního portu

Implantace venózního portu. Venózní port je pro pacienta bezpečné a pohodlné řešení nutnosti okamžitého a dlouhodobého vstupu do centrálního žilního řečiště. K implantaci venozního portu se používá implantační set,  jehož součástí je také vybavení pro punkci a kanilaci centrální žíly a dále pomůcky standardně používané pro malé chirurgické výkony.

html Implantace venózního portu Přejít - Implantace venózního portuOtevřít v novém okně - Implantace venózního portu 7.4.2016 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: IVP, venózní port

autor: Martin Ondrák, Roman Šefr, Jaroslav Winkler | publikováno: 10.11.2005 | poslední úpravy: 27.10.2011
citace: Ondrák Martin, Roman Šefr, Jaroslav Winkler: Implantace venózního portu. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 10.11.2005, poslední aktualizace 27.10.2011 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-25-implantace-venozniho-portu.html>. ISSN 1801-6103.