Medical English

Předmět Angličtina I. pro lékaře, který je vyučován na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity, nabízí e-learningové materiály, které by měly studentům pomoci procvičit jejich znalosti obecné a lékařské angličtiny. Tyto materiály jsou uspořádány do interaktivní osnovy, aby bylo jednoduché nalézt potřebná témata či materiály. E-learningové materiály jsou plně interaktivní a poskytují zpětnou vazbu pro všechna cvičení. Pro poslech hlasových nahrávek je potřeba mít nainstalován RealPlayer.

Plán výuky angličtiny je následující:

1. lekce: Gramatický test - prověrka znalostí.

2. lekce: Gramatika: Člen, základní časy (prostá a průběhová forma), slovosled anglické věty, otázka, vazba "there is/are", plurál. Odborné téma: Musculoskeletal System.

3. lekce: Gramatika: Způsobová slovesa a jejich opisné tvary, stupňování adjektiv a adverbií, zájmena. Odborné téma: Cardiovascular System.

4. lekce: Gramatika: Trpný rod, číslovky, datum, určování času v angličtině, předpřítomný čas (prostá a průběhová forma). Odborné téma: Gastrointestinal System.

5. lekce: Zápočtový test.

Doporučená literatura k předmětu:

• Kobylková, Anděla. English for medical students. 2. vyd. Brno : Masarykova univerzita, 1998. 107 s. ISBN 80-210-1771-6. info
  • Topilová, Věra. Anglicko-český/česko-anglický lékařský slovník. 1. vyd. Praha : Grada Publishing, 1999. 880 s. ISBN 80-7169-284-0. info
  • Parkinson, Joy. Angličtina pro lékaře. Manuál pro praxi. 1. vyd. Praha : Grada Publishing, 2004. 416 s. ISBN 80-247-0289-4. info
  • Kollmannová, Ludmila. Angličtina pro samouky. Dotisk 2. vyd. Voznice : LEDA, 2000. 447 s. ISBN 80-85927-02-0. info
  • Kollmannová, Ludmila. Angličtina pro samouky : klíč, slovník [Kollmannová, 1996]. 2. vyd. Voznice : Leda, 1996. 64 s. info
  • První dva tituly jsou základní, ostatní doplňkové.
html Interaktivní osnova předmětu Angličtina I. Přejít - Interaktivní osnova předmětu Angličtina I.Otevřít v novém okně - Interaktivní osnova předmětu Angličtina I. 27.6.2012 kdokoli

Klíčová slova: anotace, anotace, anotace, anotace

Obor:

autor: Robert Helán | publikováno: 20.9.2006 | poslední úpravy: 27.6.2012
citace: Helán Robert: Medical English. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 20.9.2006, poslední aktualizace 27.6.2012 [cit. 2017-09-20] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-383-medical-english.html>. ISSN 1801-6103.