Kvalitativní poruchy myšlení

Výukový film Kvalitativní poruchy myšlení, délka 12 min. Rozhovor s pacientkou, demonstrace: (1) výkladu přísloví: inkoherentní myšlení, paralogické myšlení. (2) testu verbální fluence: rozvolnění asociací, chybí determinující tendence myšlení. (3) dalších poruch myšlení: symbolického, tangenciálního, pseudofilosofování. (4) obřadnosti v chování, zvýšení sebevědomí až počínajícího charakteru erotomanického bludu, inadekvátní smích, nadměrná gestikulace.

html Video nelze publikovat (klikněte pro další info...) Přejít - Video nelze publikovat (klikněte pro další info...)Otevřít v novém okně - Video nelze publikovat (klikněte pro další info...) 15.11.2007 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: poruchy myšlení, inkoherence, paralogie, výklad přísloví