Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MVDr. Dagmar Vršková, Ph.D.
dvrskova(at)med.muni.cz
Lékařská fakulta
LF MU
telefon: 549495081
fax: 542213996
adresa: Komenského nám. 2
662 43 Brno

Farmakovigilance a propagace léčiv

Výukový text “Farmakologie a propagace léčiv“ shrnuje nejdůležitější informace týkající se dozoru nad léčivými přípravky za účelem zajištění maximálních léčivých účinků při minimálním riziku nežádoucích účinků, včetně specifikace těchto nežádoucích účinků (farmakovigilance). Text se dále zabývá propagací léčiv, zejména otázkami reklamy zaměřené na léčiva a její regulací v souvislosti s etickými požadavky.

Klíčová slova: farmakovigilance, propagace léčiv, nežádoucí účinky, interakce léčiv, reklama na léčiva

Recenzováno
informace

Garant

doc. Ing. Daniel Schwarz, Ph.D.
ICT, IBA MU
telefon: +420 549 497866
e-mail: redakce.portal(at)med.muni.cz

Recenzenti

Prof. MUDr. Marta Munzarová, CSc.
Ústav Lékařské etiky, LF MU
telefon: +420 549 495 784
e-mail: mmunzar(at)med.muni.cz

PharmDr. Šárka Sedláčková, MBA
Ústavní lékárna, FN Brno
e-mail: ssedlac(at)fnbrno.cz

autor: Dagmar Vršková, Jana Pistovčáková, Leoš Landa | pracoviště: Farmakologický ústav | publikováno: 14.4.2008 | poslední úpravy: 8.6.2011
citace: Vršková Dagmar, Jana Pistovčáková, Leoš Landa: Farmakovigilance a propagace léčiv. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 14.4.2008, poslední aktualizace 8.6.2011 [cit. 2017-11-23] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-461-farmakovigilance-a-propagace-leciv.html>. ISSN 1801-6103.