Informace o 1. autorovi článku z databáze:
prof. MUDr. Eva Češková, CSc.
eceskova(at)fnbrno.cz
Psychiatrická klinika
LF MU a FN Brno
547192057
fax: 547193706
adresa: Jihlavská 20
625 00 Brno

Vybrané kapitoly z psychiatrie pro zubní lékařství

Výukový text “Vybrané kapitoly z psychiatrie pro zubní lékařství “ obsahuje základní informace o nozologických jednotkách (diagnózách) psychických poruch v psychiatrii dospělých dle Mezinárodní klasifikace nemocí (MKN-10). Každá kapitola zahrnuje diagnostiku a léčbu psychických poruch včetně popisu specifik pro stomatologickou praxi.  Připojeny jsou rovněž kapitoly o specificích komunikace s pacienty s psychickou poruchou i základy psychoterapeutických metod. Učebnice je primárně určena pro posluchače zubního lékařství, základní přehled psychiatrických diagnóz a léčebných postupů v ní najdou i posluchači všeobecného lékařství a nelékařských oborů.

Klíčová slova: Psychická porucha, diagnostika, etiopatogeneze, psychofarmaka, psychoterapie, přístup k duševně nemocným

Recenzováno
informace

Garant

doc. Ing. Daniel Schwarz, Ph.D.
ICT, IBA MU
telefon: +420 549 497866
e-mail: redakce.portal(at)med.muni.cz

Recenzenti

Prof. MUDr. Michal Hrdlička, CSc
Dětská psychiatrická klinika, 2. LF UK
telefon: +420 224 431 111
e-mail: michal.hrdlicka(at)lfmotol.cuni.cz

Doc. MUDr. Pavel Pavlovský, CSc
Psychiatrická klinika, 1. LF UK
telefon: + 420 224 965 342
e-mail: pavlovskyp(at)vfn.cz

autor: Eva Češková, Alexandra Žourková | pracoviště: Psychiatrická klinika | publikováno: 26.9.2008 | poslední úpravy: 1.8.2013
citace: Češková Eva, Alexandra Žourková: Vybrané kapitoly z psychiatrie pro zubní lékařství. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 26.9.2008, poslední aktualizace 1.8.2013 [cit. 2017-07-26] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-474-vybrane-kapitoly-z-psychiatrie-pro-zubni-lekarstvi.html>. ISSN 1801-6103.