Psychiatrie - cvičení [STPY9X1c]

Řazeno podle: priorita a čas poslední úpravy

Vybrané kapitoly z psychiatrie pro zubní lékařství

Výukový text “Vybrané kapitoly z psychiatrie pro zubní lékařství “ obsahuje základní informace o nozologických jednotkách (diagnózách) psychických poruch v psychiatrii dospělých dle Mezinárodní klasifikace nemocí (MKN-10). Každá kapitola zahrnuje diagnostiku a léčbu psychických poruch včetně popisu specifik pro stomatologickou praxi.  Připojeny jsou rovněž kapitoly o specificích komunikace s pacienty s psychickou poruchou i základy psychoterapeutických metod. Učebnice je primárně určena pro posluchače zubního lékařství, základní přehled psychiatrických diagnóz a léčebných postupů v ní najdou i posluchači všeobecného lékařství a nelékařských oborů.

autor: Eva Češková, Alexandra Žourková | obor: Psychiatrie, psychologie, sexuologie, Zubní lékařství | publikováno: 26.9.2008 | poslední úpravy: 1.8.2013 | Creative Commons License

Psychiatrická propedeutika

Tato hypertextová skritpa jsou věnována praktickým cvičením z psychiatrie. Účelem textu je poskytnout povšechný přehled o základních konceptech, které psychiatrie používá, a současně přiblížit psychiatrickou praxi tak, aby se mohl student medicíny smysluplně podílet na vyšetřování pacientů, aby rozuměl dění na psychiatrickém oddělení. Text má tvořit užitečný doplněk standardních psychiatrických učebnic.

autor: Tomáš Kašpárek | obor: Psychiatrie, psychologie, sexuologie | publikováno: 23.10.2009 | poslední úpravy: 11.5.2011 | Creative Commons License