Informace o 1. autorovi článku z databáze:
prof. MUDr. Alexandra Žourková, CSc.
zourkova(at)med.muni.cz
Psychiatrická klinika
LF MU a FN Brno
fax: 547193706
adresa: Jihlavská 20
625 00 Brno

Sexualita u nemocných s psychickými poruchami

Výukový text “Sexualita u nemocných s psychickými poruchami“ obsahuje základní informace o sexuálních problémech dle jednotlivých diagnóz dle Mezinárodní klasifikace nemocí (MKN-10). Každá kapitola zahrnuje jak projevy psychických poruch v sexuální oblasti, tak vliv léčby na sexualitu léčených včetně popisu, jak vzniklé problémy terapeuticky zvládat. Učebnice je primárně určena pro posluchače všeobecného lékařství, kteří si zapisují předmět samostatná práce („Sexuální dysfunkce u mužů léčených antipsychotiky) a pro posluchače se zájmem o sexuologii. Přínosem je i pro postgraduální studenty, jejichž disertační práce zahrnuje otázky sexuality psychicky nemocných.

Klíčová slova: Psychická porucha, diagnostika, psychofarmaka, sexuální dysfunkce, sexuálně deviantní chování, poruchy sexuální identifikace a preference

Recenzováno
informace

Garant

doc. Ing. Daniel Schwarz, Ph.D.
ICT, IBA MU
telefon: +420 549 497866
e-mail: redakce.portal(at)med.muni.cz

Recenzenti

doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.
Sexuologický ústav , 1. LF UK a VFN Praha
telefon: +420 224 968 23
e-mail: jzverina(at)europarl.eu.int

Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc.
Psychiatrické centrum, 3. LF UK
e-mail: hoschl(at)pcp.lf3.cuni.cz

autor: Alexandra Žourková | pracoviště: Psychiatrická klinika | publikováno: 6.11.2008 | poslední úpravy: 11.5.2011
citace: Žourková Alexandra: Sexualita u nemocných s psychickými poruchami. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 6.11.2008, poslední aktualizace 11.5.2011 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-476-sexualita-u-nemocnych-s-psychickymi-poruchami.html>. ISSN 1801-6103.