Odborná příprava I [DSOP016]

Řazeno podle: priorita a čas poslední úpravy

Základy farmakoekonomiky

Cílem výukovém textu „Základy farmakoekonomiky“ je poskytnout orientaci v problematice farmakoekonomiky, popsat principy farmakoekonomických analýz, a nastínit využití farmakoekonomických metod v praxi. Text je doplněn několika obrázky a tabulkami za účelem usnadnění orientace v tématu. Materiál je určen studentům pregraduálního i postgraduálního studia.

autor: Barbora Říhová, Jana Rudá, Regina Demlová | obor: Farmakologie | publikováno: 21.3.2016 | poslední úpravy: 11.1.2017

Behaviorální metody v neuropsychofarmakologii

Ve výukovém textu „Behaviorální metody v neuropsychofarmakologii“ jsou popsány principy a protokoly behaviorálních testů zkoumajících fenotyp vyvolaný v modelech deprese, schizofrenie a Parkinsonovy choroby a postupy vyvolání modelů příslušných onemocnění u hlodavců. Behaviorální testy se zaměřují na zhodnocení depresi podobného fenotypu, lokomotorické aktivity, paměti a poruch motoriky.

autor: Jana Rudá, Petra Amchová, Zuzana Babinská, Amit Suresh Khairnar, Vincenzo Micale, Jaroslav Nádeníček, Alexandra Šulcová, Tibor Štark | obor: Farmakologie | publikováno: 6.4.2016 | poslední úpravy: 23.5.2016 | Creative Commons License

Sexualita u nemocných s psychickými poruchami

Výukový text “Sexualita u nemocných s psychickými poruchami“ obsahuje základní informace o sexuálních problémech dle jednotlivých diagnóz dle Mezinárodní klasifikace nemocí (MKN-10). Každá kapitola zahrnuje jak projevy psychických poruch v sexuální oblasti, tak vliv léčby na sexualitu léčených včetně popisu, jak vzniklé problémy terapeuticky zvládat. Učebnice je primárně určena pro posluchače všeobecného lékařství, kteří si zapisují předmět samostatná práce („Sexuální dysfunkce u mužů léčených antipsychotiky) a pro posluchače se zájmem o sexuologii. Přínosem je i pro postgraduální studenty, jejichž disertační práce zahrnuje otázky sexuality psychicky nemocných.

autor: Alexandra Žourková | obor: Psychiatrie, psychologie, sexuologie | publikováno: 6.11.2008 | poslední úpravy: 11.5.2011 | Creative Commons License