Informace o 1. autorovi článku z databáze:
Jana RudáFarmakologický ústav
LF MU
Tomešova 12
Brno
LF MU
telefon: +420 549 49 4238
fax: +420
adresa: Tomešova 12
602 00 Brno

Behaviorální metody v neuropsychofarmakologii

Ve výukovém textu „Behaviorální metody v neuropsychofarmakologii“ jsou popsány principy a protokoly behaviorálních testů zkoumajících fenotyp vyvolaný v modelech deprese, schizofrenie a Parkinsonovy choroby a postupy vyvolání modelů příslušných onemocnění u hlodavců. Behaviorální testy se zaměřují na zhodnocení depresi podobného fenotypu, lokomotorické aktivity, paměti a poruch motoriky.

Klíčová slova: behaviorální farmakologie, deprese, schizofrenie, Parkinsonova choroba, chování, potkan, myš

Recenzováno
informace

Garant

doc. Ing. Daniel Schwarz, Ph.D.
ICT, IBA MU
telefon: +420 549 497866
e-mail: redakce.portal(at)med.muni.cz

Recenzenti

PharmDr. Bc. Hana Kotolová, Ph.D.
Ústav humánní farmakologie a toxikologie, Farmaceutická fakulta, Veterinární a Farmaceutická Univerzita Brno
e-mail: KOTOLOVAH(at)vfu.cz

Prof. MUDr. Romana Šlamberová, Ph.D.
Ústav normální, patologické a klinické fyziologie, 3. lékařská fakulta, Karlova Univerzita
e-mail: romana.slamberova(at)lf3.cuni.cz

autor: Jana Rudá, Petra Amchová, Zuzana Babinská, Amit Suresh Khairnar, Vincenzo Micale, Jaroslav Nádeníček, Alexandra Šulcová, Tibor Štark | pracoviště: Farmakologický ústav | publikováno: 6.4.2016 | poslední úpravy: 23.5.2016
citace: Rudá Jana, Petra Amchová, Zuzana Babinská, Amit Suresh Khairnar, Vincenzo Micale, Jaroslav Nádeníček, Alexandra Šulcová, Tibor Štark: Behaviorální metody v neuropsychofarmakologii. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 6.4.2016, poslední aktualizace 23.5.2016 [cit. 2017-08-21] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-652-behavioralni-metody-v-neuropsychofarmakologii.html>. ISSN 1801-6103.