Experimentálně navozená ateroskleróza u pokusného zvířete

Výukový film “Experimentálně navozená ateroskleróza u pokusného zvířete – 1. a 2. část“ je určen vyučujícím a studentům praktických cvičení z patologické fyziologie Všeobecného (VL) a Zubního lékařství (ZL). Přehledně ukazuje vlastní experimentální postup vytvoření zvířecího modelu aterosklerózy, operační postup a instrumentárium a následné zpracování materiálu. Je koncipován jako úvod k vlastní praktické práci studentů.

Klíčová slova: ateroskleróza, patofyziologie, pokusná zvířata, etiologie, patogeneze

autor: Kateřina Kaňková, Šárka Kuchtíčková | pracoviště: Ústav patologické fyziologie | publikováno: 11.2.2009 | poslední úpravy: 27.10.2011
citace: Kaňková Kateřina, Šárka Kuchtíčková: Experimentálně navozená ateroskleróza u pokusného zvířete. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 11.2.2009, poslední aktualizace 27.10.2011 [cit. 2017-09-22] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-482-experimentalne-navozena-ateroskleroza-u-pokusneho-zvirete.html>. ISSN 1801-6103.

• Dotaz  (student, 7.4.2010, 16:07)
    Kde můžu nalézt druhý díl videa?