Základní nástroje v zubním lékařství

Znalost správného názvosloví nástrojů a přístrojů pro budoucí zubní lékaře je důležitá. Protetické ošetření má zvláštnost v tom, že se sestává ze 2 fází, a to ordinační a laboratorní. Přístrojové a nástrojové vybavení se proto rozšiřuje o další preparační a brusné nástroje, otiskovací pomůcky, speciální protetické nástroje, kleště a nůžky a různé druhy otiskovacích lžíc.

html Základní nástroje v zubním lékařství Přejít - Základní nástroje v zubním lékařstvíOtevřít v novém okně - Základní nástroje v zubním lékařství 7.4.2016 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: otiskovací pomůcky, speciální protetické nástroje, kleště, otiskovací lžíce

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 2
rating
uživatelské hodnocení

Creative Commons LicenseObsah článku podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezasahujte do díla 3.0 Česko
autor: Sonia Bartáková, Patrik Prachár, Božena Budíková, Milada Nekvapilová, Jaroslav Winkler | pracoviště: Stomatologická klinika | publikováno: 26.2.2010 | poslední úpravy: 11.5.2011
citace: Bartáková Sonia, Patrik Prachár, Božena Budíková, Milada Nekvapilová, Jaroslav Winkler: Základní nástroje v zubním lékařství. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 26.2.2010, poslední aktualizace 11.5.2011 [cit. 2017-06-23] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-530-zakladni-nastroje-v-zubnim-lekarstvi.html>. ISSN 1801-6103.