Metastatický kolorektální karcinom - Onkologická indikační komise

Při využití nejmodernějších režimů chemoterapie v kombinaci s cílenou léčbou přesahuje medián přežívání nemocných s metastatickým kolorektálním karcinomem dvouletou hranici. V případě chirurgického odstranění metastáz více než 50% nemocných přežívá 5 let. Léčba metastatického onemocnění je multimodální, každý pacient s potenciálně resekabilními metastázami by měl být projednán multidisiplinární komisí. Je pak možné využít celého spektra metod jaterní chirurgie a intervenční radiologie.

flv Záznam zasedání komise GIT Přehrát - Záznam zasedání komise GITPřehrát v novém okně - Záznam zasedání komise GIT 26.7.2011 58.03 MB kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: chemoterapie, cílená léčba, metastatický kolorektální karcinom, metastáze, metastatická léčba, chemoterapie, cílená léčba, metastatický kolorektální karcinom, metastáze, metastatická léčba

Creative Commons LicenseObsah článku podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezasahujte do díla 3.0 Česko
autor: Jiří Tomášek, Jaroslav Winkler | pracoviště: Klinika komplexní onkologické péče | publikováno: 26.7.2011 | poslední úpravy: 16.9.2011
citace: Tomášek Jiří, Jaroslav Winkler: Metastatický kolorektální karcinom - Onkologická indikační komise. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 26.7.2011, poslední aktualizace 16.9.2011 [cit. 2019-08-23] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-566-metastaticky-kolorektalni-karcinom-onkologicka-indikacni-komise.html>. ISSN 1801-6103.