Vyšetření moče diagnostickými proužky

Chemické vyšetření moče, založené na důkazu tzv. patologických složek moče, patří mezi základní biochemické analýzy. Výuková videa poskytují základní informace o správném způsobu provedení chemického vyšetření moče pomocí diagnostických proužků. Videa také obsahují animace, která vysvětlující princip některých stanovení a upozorňují na možné příčiny falešně pozitivních nebo falešně negativních výsledků. Videa slouží k doplnění praktických cvičení předmětu biochemie.

Klíčová slova: moč, diagnostické proužky

autor: Jiří Slanina, Ondřej Peš, Martina Čarnecká, Hana Paulová | pracoviště: Biochemický ústav | publikováno: 29.5.2012 | poslední úpravy: 29.8.2012
citace: Slanina Jiří, Ondřej Peš, Martina Čarnecká, Hana Paulová: Vyšetření moče diagnostickými proužky. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 29.5.2012, poslední aktualizace 29.8.2012 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-581-vysetreni-moce-diagnostickymi-prouzky.html>. ISSN 1801-6103.