Genetika pro nutriční terapeuty

Výukový text „Genetika ve výživě“ je první výukový původní text pro studenty oboru Nutriční terapeut na LF. Publikace poskytuje přehled o základních pojmech z oblasti genetiky a buněčné biologie a podává i specializované informace o vztazích genové exprese, různých složek výživy a konkrétních onemocnění.

Předměty/kurzy

Klíčová slova: Genetika, gen, výživa, polymorfismus, komplexní onemocnění, dědičnost

Probíhá recenzní řízení

autor: Julie Bienertová Vašků, Jan Novák, Jan Vinklárek, Ivo Nečesánek | pracoviště: Ústav patologické fyziologie | publikováno: 15.4.2014 | poslední úpravy: 12.5.2014
citace: Bienertová Vašků Julie, Jan Novák, Jan Vinklárek, Ivo Nečesánek: Genetika pro nutriční terapeuty. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 15.4.2014, poslední aktualizace 12.5.2014 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-622-genetika-pro-nutricni-terapeuty.html>. ISSN 1801-6103.