TEM - transanální endoskopická mikrochirurgie

Edukační video "TEM - transanální ednoskopická mikrochirurgie" přibližuje studentům lékařských fakult a lékařům se zájmem o chirurgii využití operačního rektoskopu v chirurgické léčbě zhoubných a nezhoubných patologických procesů v oblasti konečníku. Krátké komentované videosekvence demonstrují konstrukci operačního rektoskopu, jeho funkci a limity použití dané technickými možnostmi a instrumentárium používané k operacím touto endoskopickou technikou. Dále seznamuje diváka s indikačními kriterii k jednotlivým typům zákroků, popisuje nezbytná vyšetření podmiňující správnou indikaci, přípravu pacienta k operačnímu zákroku, prezentuje vlastní operační výkon s poznámkami o možných peroperačních komplikacích a nastiňuje bezprostřední pooperační péči po provedeném operačním výkonu.

html Transanální endoskopická mikrochirurgie Přejít - Transanální endoskopická mikrochirurgieOtevřít v novém okně - Transanální endoskopická mikrochirurgie 24.4.2017 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: bude doplneno bude doplneno bude doplneno

autor: Martin Ondrák, Fiala Lukáš, Šefr Roman | pracoviště: Klinika operačních oborů | publikováno: 5.4.2017 | poslední úpravy: 27.10.2017
citace: Ondrák Martin, Fiala Lukáš, Šefr Roman: TEM - transanální endoskopická mikrochirurgie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 5.4.2017, poslední aktualizace 27.10.2017 [cit. 2017-12-12] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-664-tem-transanalni-endoskopicka-mikrochirurgie.html>. ISSN 1801-6103.