Informace o 1. autorovi článku z databáze:
PhDr. Natália Beharková
nbehar(at)med.muni.cz
Lékařská fakulta
LF MU
telefon: 549494529
fax: 542213996
adresa: Komenského nám. 2
662 43 Brno

Základy ošetřovatelských postupů a intervencí

Odborný text s názvem „Základy ošetřovatelských postupů a intervencí„ je multimediální elektronický výukový materiál [webová stránka, skripta ke stažení Adobe Acrobat (PDF) a eBook reader (ePub)]. Důraz je kladen na názornost a přehlednost ošetřovatelských metod, postupů a činností prostřednictvím detailní fotodokumentace v souladu s nejnovějšími trendy ošetřovatelství. K dispozici je přehled základních ošetřovatelských postupů, které jsou součástí profesních dovedností nelékařských a lékařských oborů. Součástí textu je aplikace určená k procvičování odborné terminologie.

Klíčová slova: Hygienická péče, sebepéče a soběstačnost, neinvazivní měření vitálních funkcí, odběry biologického materiálu, podávání léků ve zdravotnických zařízeních, oxygenoterapie, zajištění periferního žilního vstupu, hydratace, výživa, vylučování

Recenzováno
informace

Garant

doc. Ing. Daniel Schwarz, Ph.D.
ICT, IBA MU
telefon: +420 549 497866
e-mail: redakce.portal(at)med.muni.cz

Recenzenti

doc. PhDr. Andrea Pokorná, Ph.D.
Katedra ošetřovatelství, Lékařská fakulta, Masarykova univerzita
e-mail: pokorna(at)iba.muni.cz

Mgr. Lenka Mazalová, Ph.D.
Ústav ošetřovatelství, Fakulta zdravotnických věd, Univerzita Palackého v Olomouci
e-mail: lenka.mazalova(at)upol.cz

autor: Natália Beharková, Dana Soldánová | pracoviště: Katedra ošetřovatelství | publikováno: 5.5.2017 | poslední úpravy: 5.6.2017
citace: Beharková Natália, Dana Soldánová: Základy ošetřovatelských postupů a intervencí. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 5.5.2017, poslední aktualizace 5.6.2017 [cit. 2017-08-21] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-665-zaklady-osetrovatelskych-postupu-a-intervenci.html>. ISSN 1801-6103.