Embryologické metody asistované reprodukce

Na tomto videu jsou znázorněny laboratorní techniky využívané v asistované reprodukcí. Jsou dokumentovány mikromanipulační metody jako intracytoplazmatické injekce spermie do oocytu (ISCI), asistovaný hatchning (AH) zona pellucida embrya před embryotransferem. Dále je zobrazena metoda kultivace embryí in vitro a technika odběru blastomer pro jejich vyšetření technikou preimplantační genetické diagnostiky (PGD).

Klíčová slova: neplodnost, asistovaná reprodukce, mikromanipulace, reprodukční medicína

autor: Jana Žáková, Martin Huser, Igor Crha, Pavel Ventruba | pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika | publikováno: 18.1.2010 | poslední úpravy: 27.9.2011
citace: Žáková Jana, Martin Huser, Igor Crha, Pavel Ventruba: Embryologické metody asistované reprodukce. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 18.1.2010, poslední aktualizace 27.9.2011 [cit. 2017-03-23] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-518-embryologicke-metody-asistovane-reprodukce.html>. ISSN 1801-6103.