Záznam vybrané operační léčby v dětské chirurgii a neurochirurgii

Vizuální zážitek a osobní zkušenost je jedna z nejlepších forem výuky. Je to vlastně poslední předstupeň před tím, aby uvedený výkon mohl provést člověk sám. V rámci chirurgie platí tato skutečnost ještě více, proto je nezbytně nutné, aby v dnešní moderní době existovala k základní chirurgické problematice výuková videa. Vedení dětské chirurgie a neurochirurgie se rozhodlo zpracovat první výukové materiály tohoto formátu (v rámci hlavních specializací) a navázat je na systém OPTIMED, který je jakousi databází toho, co se studenti mají naučit v průběhu svého studia. Jedná se o základní operace v dětské chirurgii (apendektomie), traumatologii (zlomenina lokte, zlomenina předloktí), urologii (operace hydronefrózy) a hrudní chirurgie (operace vpáčeného hrudníku). Materiál je určen pro studenty předmětu Chirurgie I a II ve 4. ročníku. Dále se jedná o specializované neurochirurgické výkony (operace krční páteře, kraniektomie, subdurální krvácení, mozkový a míšní tumor, cévní malformace mozku). Materiál je určen pro studenty předmětu Chirurgie III v 5. ročníku.

html Mozkové aneuryzma 1 Přejít - Mozkové aneuryzma 1Otevřít v novém okně - Mozkové aneuryzma 1 16.12.2015 kdokoli
html Mozkové aneuryzma 3 Přejít - Mozkové aneuryzma 3Otevřít v novém okně - Mozkové aneuryzma 3 16.12.2015 kdokoli
html Appendektomie Přejít - AppendektomieOtevřít v novém okně - Appendektomie 16.12.2015 kdokoli
html Suprakondylika Přejít - SuprakondylikaOtevřít v novém okně - Suprakondylika 16.12.2015 kdokoli
html Meziobratlová ploténka Přejít - Meziobratlová ploténkaOtevřít v novém okně - Meziobratlová ploténka 16.12.2015 kdokoli
html Pyeloplastika Přejít - PyeloplastikaOtevřít v novém okně - Pyeloplastika 16.12.2015 kdokoli
html Kraniotomie Přejít - KraniotomieOtevřít v novém okně - Kraniotomie 2.12.2015 kdokoli
html Mozkové aneuryzma 2 Přejít - Mozkové aneuryzma 2Otevřít v novém okně - Mozkové aneuryzma 2 16.12.2015 kdokoli
html Neurinom akustiku Přejít - Neurinom akustikuOtevřít v novém okně - Neurinom akustiku 16.12.2015 kdokoli
html Neurofibrom cauda equina Přejít - Neurofibrom cauda equinaOtevřít v novém okně - Neurofibrom cauda equina 16.12.2015 kdokoli
html MIRPE Přejít - MIRPEOtevřít v novém okně - MIRPE 16.12.2015 kdokoli
html SDK Přejít - SDKOtevřít v novém okně - SDK 16.12.2015 kdokoli
html ESIN Přejít - ESINOtevřít v novém okně - ESIN 16.12.2015 kdokoli

Klíčová slova: Operační video, dětská chirurgie, neurochirurgie

autor: Ladislav Plánka, Martin Smrčka | pracoviště: Klinika dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie | publikováno: 2.12.2015 | poslední úpravy: 2.12.2015
citace: Plánka Ladislav, Martin Smrčka: Záznam vybrané operační léčby v dětské chirurgii a neurochirurgii. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 2.12.2015, poslední aktualizace 2.12.2015 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-645-zaznam-vybrane-operacni-lecby-v-detske-chirurgii-a-neurochirurgii.html>. ISSN 1801-6103.