Příklady uplatnění moderních forem léčby v dětské ortopedii

Výukové texty pod souhrnným názvem Příklady uplatnění moderních forem léčby v dětské ortopedii poskytují elektronickou oporu pro studenty ortopedie a rehabilitace. Pozornost je věnována třen vybraným tématům: Prolongace (prodlužování) končetin, Ponsetiho metoda léčby pedes equinovari congenitales a Možnosti léčby Perthesovy choroby u dětí s věkem nad 9 let.

Prolongace (prodlužování) končetin
Ve výukovém textu „Prolongace dlouhých kostí končetin“ jsou popsány principy a postupy equalizace délky dolních , resp i horních končetin za pomocí většinou zevních fixatorů.

Ponsetiho metoda léčby pedes equinovari congenitales
Ve výukovém textu „Ponsetiho léčba pedes equinovari congenitales“ jsou popsány principy a postupy Ponsetiho terapie od přikládání sádrových obvazů až po perkutánní tenotomie a doléčování Ponsetiho aparátem.

Možnosti léčby Perthesovy choroby u dětí s věkem nad 9 let
Ve výukovém textu „Možnosti léčby Perthesovy choroby“ jsou popsány principy a postupy diagnostiky a léčby Perthesovy choroby ve vyšších věkových skupinách s ohledem na využití femorálních i pánevních osteotomií.

pdf Prolongace (prodlužování) končetin Stáhnout - Prolongace (prodlužování) končetinOtevřít v novém okně - Prolongace (prodlužování) končetin 17.8.2009 4.09 MB kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: zkratky končetin, abreviace, prolongace končetin, Pedes equinovari congenitales, Ponsetiho terapie, sádrové obvazy, Perthesova choroba, pánevní osteotomie, Salter, Steel

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 2
rating
uživatelské hodnocení

autor: Jan Poul | pracoviště: Klinika dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie | publikováno: 17.8.2009 | poslední úpravy: 9.10.2014
citace: Poul Jan: Příklady uplatnění moderních forem léčby v dětské ortopedii. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 17.8.2009, poslední aktualizace 9.10.2014 [cit. 2017-04-27] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-504-priklady-uplatneni-modernich-forem-lecby-v-detske-ortopedii.html>. ISSN 1801-6103.