Patologická fyziologie II - cvičení [ZLPF0622c]

Praktikum z patologické fyziologie

Autor: Michal Jurajda, Julie Bienertová Vašků, Lydie Izakovičová Hollá, Kateřina Kaňková, Michal Masařík, Lukáš Pácal, Monika Pávková Goldbergová, Anna Vašků

Praktikum z patologické fyziologie je učební text, který bude sloužit k výuce praktických cvičení studentů všeobecného lékařství a zubního lékařství. Text je rozdělen do dvou částí. První část je věnována experimentálním zvířecím modelům. Druhá část popisuje experimenty prováděné bez použití laboratorních zvířat.

Experimentálně navozená ateroskleróza u pokusného zvířete

Autor: Kateřina Kaňková, Šárka Kuchtíčková

Výukový film “Experimentálně navozená ateroskleróza u pokusného zvířete – 1. a 2. část“ je určen vyučujícím a studentům praktických cvičení z patologické fyziologie Všeobecného (VL) a Zubního lékařství (ZL). Přehledně ukazuje vlastní experimentální postup vytvoření zvířecího modelu aterosklerózy, operační postup a instrumentárium a následné zpracování materiálu. Je koncipován jako úvod k vlastní praktické práci studentů.