Mikrobiologie on-line
Výukový web Mikrobiologického ústavu LF MU a FN u sv. Anny v Brně. Mikrobiologický atlas, který obsahuje stovky makrofotografií i mikrofotografií, je rozdělen na sekce bakteriologie, virologie, mykologie, parazitologie a sérologie, sekce jsou pro zpestření doplněny také kreslenými vtipy s mikrobiologickou tématikou.

 

Mikrobiologie


Stránky zahrnují:

  • Mikrobiologický atlas
  • Protokoly k praktickým cvičením shodující se s papírovou verzí protokolů, zde však snímky a videoklipy ilustrují určité pasáže učiva (úkoly), na závěr každého tématu jsou zařazeny kontrolní otázky.
  • Výukové videoklipy zachycující témata: aglutinace likvoru, automatizace v sérologii, dermatomykózy, dezinfekce, hemokultivace, latexová aglutinace, MIC, PCR - izolace DNA, PCR – elektroforéza, příprava kultivačních půd, prohlídka ústavu, westernblot.
  • Laboratoř on-line, kde je možno v reálném čase vidět zhotovení reakcí užívaných zejména v sérologii lues: RRR (precipitace), TPHA (pasivní hemaglutinace), ELISA, westernblot, FTA-ABS (imunofluorescence) – reakce jsou zde přehledně popsány a doplněny o četné fotografie materiálu a používaných pomůcek, technik zhotovení reakcí a výsledků reakcí s komentáři.
  • Stránky jsou určeny: pro studenty Lékařské a Přírodovědecké fakulty, zejména v přípravě na zkoušku z lékařské mikrobiologie, pro učitele Lékařské fakulty či příbuzných oborů na jiných fakultách a pro odbornou veřejnost.
  • Jazykové verze: stránky mají českou a anglickou verzi. Poděkování: významný podíl na vzniku stránek mají Webia s.r.o., Radek Novotný a Martin Žingor


Mikrobiologie Protokol Výukové videoklipy Laboratoř on-line

 

Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
 Mikrobiologie on-line 29.10.2007 kdokoli Creative Commons License

4-D hodnocení:

typ
Skripta a návody
typ
Edukační weby a atlasy
typ
Digitální video
typ
Prezentace a animace
typ
Obrazový materiál – kasuistiky
typ
E-learningové kurzy (LMS)
result
Nerecenzováno
level
Základní úroveň
level
Pokročilá úroveň
level
Specializační úroveň
level
Komplexní úroveň
   

Hodnocení

Zvolte prosím dosaženou úroveň vzdělání a poté ohodnoťte výukový materiál především z hlediska vhodnosti materiálu pro samostudium.
Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně
Ph.D. absolvent – postgraduální student, absolvent Ph.D. studia, odborný asistent, ...
%
Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

Creative Commons LicenseObsah článku podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko