Terminologia graeco-latina medica pro studijní obor porodní asistentka

Učebnice je určena studentům prvního semestru bakalářského oboru porodní asistentka, jimž má na začátku studia poskytnout základní orientaci v řecko-latinské lékařské terminologii. Její nedílnou součástí je samostatná gramatická příručka, na jejíž strany či paragrafy je na začátku každé lekce odkazováno. Každá z deseti lekcí je koncipována jako soubor cvičení pro práci na semináři i pro samostatnou domácí přípravu k seminářům: lekce začíná obecnějším překladovým cvičením (v první části učebnice je zaměřeno především na anatomickou terminologii, od 7. lekce pak na terminologii klinickou); po něm vždy následuje řada drobnějších cvičení, jež mají za úkol přiblížit nejenom jednotlivé gramatické jevy, ale také slovní zásobu charakteristickou pro obor gynekologie a porodnictví. Materiál pro přípravu většiny cvičení byl excerpován z autentické lékařské dokumentace poskytnuté pro tento účel Fakultní nemocnicí Brno, pražskou Thomayerovou nemocnicí a Ústavem jazyků LF UK v Hradci Králové.

Terminologia graeco-latina medica pro bakalářské obory LF MU (Gramatická příručka) 19.8.2016 627.78 KB kdokoli Creative Commons License
 Terminologia graeco-latina medica pro studijní obor porodní asistentka 15.8.2016 4.68 MB kdokoli Creative Commons License