Vybrané kapitoly z neurologie

Předkládáme studentům medicíny celkem 12 vybraných kazuistik obecně neurologických (s kterými se v neurologii setkáváme relativně častěji) i se speciálním zaměřením na „movement disorders“, tj. na onemocnění extrapyramidového systému. Studenti uvidí pacienta po cévní mozkové příhodě, pacienta s lumboischiadickým syndromem, s esenciálním třesem, s onemocněním nervosvalového přenosu, epilepsií, demyelinizačním onemocněním mozku a míchy, s degenerativními onemocněními mozku, dystonií, tiky nebo parézou hlavového nervu. Výhodou je zejména zařazení videa ke každé diagnóze s ukázkou vyšetření a hlavního objektivního neurologického nálezu pacienta. Kazuistiky jsou představeny jednotně, nechybí ukázka typického obrazu na pomocných vyšetřovacích metodách (např. na zobrazovacím vyšetření mozku, EEG). Součástí je diagnostická rozvaha a návrh terapie. Cílem nebylo obsáhnout celou neurologii, ale studijní materiál s vybranými kazuistikami by měl názornou a naučnou formou přilákat studenta ke studiu neurologie.

Kazuistika F.V. 1930 6.3.2017 uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License
 Kazuistika - Dystonie 8.3.2017 uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License
 Kazuistika - Esenciální tremor 8.3.2017 uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License
 Kazuistika Demence 1 8.3.2017 uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License