Etické aspekty v geriatrii - seminář [MGET031]

Kapitoly z lékařské etiky

Autor: Josef Kuře, Jana Halámková, Kateřina Kintrová, Marie Mikošková, Martin Pavlík, Ondřej Sláma, Renata Veselská, Petra Vysočanová, Václav Zvoníček

anotační obrázek

Výukový text “ Kapitoly z lékařské etiky“ podává úvod do problematiky etiky v medicíně. Je studijním materiálem seminářů lékařské etiky pro studenty všeobecného lékařství a zubního lékařství. Soubor edukačních textů podává stručný úvod do některých etických problémů současné medicíny. Texty jsou tedy pouze vybranými kapitolami z lékařské etiky a tématicky nepokrývají celou lékařskou etiku. Limitovanost výběru témat byla dána formátem a strukturou výuky lékařské etiky v rámci oboru všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity.