Signály, časové řady a lineární systémy

Zpracování signálů je klasická technická, nebo možná ještě lépe elektrotechnická disciplína. Ukazuje se však čím dál tím více, že pojmy a teoretické nástroje používané v tomto oboru mohou být užitečnou alternativou a doplňkem statistických postupů používaných při analýze časových řad v medicíně, epidemiologii, analýze procesů probíhajících v našem životním prostředí i ekonomice, a mnoha dalších odborných oblastech.

Příprava a vydání této publikace byly podporovány projektem ESF č. CZ.1.07/2.2.00/07.0318 „Víceoborová inovace studia Matematické biologie“ a státním rozpočtem České republiky.

pdf Signály, časové řady a lineární systémy Stáhnout - Signály, časové řady a lineární systémyOtevřít v novém okně - Signály, časové řady a lineární systémy 27.6.2012 4.86 MB kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: signály, časové řady, lineární systémy

Obor:

autor: Jiří Holčík | pracoviště: Institut biostatistiky a analýz | publikováno: 27.6.2012 | poslední úpravy: 23.7.2012
citace: Holčík Jiří: Signály, časové řady a lineární systémy. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty Masarykovy univerzity [online] 27.6.2012, poslední aktualizace 23.7.2012 [cit. 2017-09-25] Dostupný z WWW: <http://portal.med.muni.cz/clanek-594-signaly-casove-rady-a-linearni-systemy.html>. ISSN 1801-6103.