Preanalytická linka MPA Roche v laboratorním provozu

Videzáznam obsahuje popis procesů centralizace, integrace a konsolidace, jakožto nástroje zvyšování efektivity a produktivity. Tyto procesy laboratorní medicínu v současné době ovládají. Umožňují dobré využití potenciálu zkušených laboratorních pracovníků a výkonné analytické a perianalytické techniky, usnadňují standardizaci a dosažení vysoké kvality. Preanalytické zpracování biologických vzorků v laboratoři představuje celou řadu manuálních, často stereotypních činností, které nevyžadují speciální znalosti a dovednosti, ale vyžadují zachování standardního postupu jinak vytvářejí potenciální možnost chyby. Jednotlivé pracovní kroky se ve velkých klinických laboratořích mnohonásobně opakují.

Zvyšující se požadavky na počty vyšetření v laboratořích kladou stále větší požadavky na laboratorní preanalytickou fázi. Jedná se přitom o procesy, které mohou významný způsobem ovlivnit výsledky biochemických analýz. Celý preanalytický laboratorní proces je předurčen k automatizaci a robotizaci. Cílem automatizace je odstranění stereotypní nekvalifikované práce, odstranění možnosti vzniku chyb, zrychlení provozu a zvýšení kapacity při zachování precizního provedení všech potřebných operací. Jako příklad zde uvádíme robotizovanou linku MODULAR PREANALYTICS-MPA od firmy ROCHE. Celá sestava působí velmi kompaktně, je ale složena z jednotlivých samostatných modulů, které jsou spojeny integrovaným dopravníkovým systémem. Jednotlivé moduly lze libovolně kombinovat. Moduly preanalytické liniky mají průchod 400. 

Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
 komplexní řešení preanalytického procesu modulární robotizovanou linkou 7.4.2016 kdokoli Creative Commons License

4-D hodnocení:

typ
Skripta a návody
typ
Edukační weby a atlasy
typ
Digitální video
typ
Prezentace a animace
typ
Obrazový materiál – kasuistiky
typ
E-learningové kurzy (LMS)
result
Nerecenzováno
level
Základní úroveň
level
Pokročilá úroveň
level
Specializační úroveň
level
Komplexní úroveň
   

Hodnocení

Zvolte prosím dosaženou úroveň vzdělání a poté ohodnoťte výukový materiál především z hlediska vhodnosti materiálu pro samostudium.
Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně
Ph.D. absolvent – postgraduální student, absolvent Ph.D. studia, odborný asistent, ...
%
Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

Creative Commons LicenseObsah článku podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko