Perioperační ošetřovatelská péče

Připravené videozáznamy s doplněnými texty slouží jako edukační materiál nejen pro perioperační sestry na operačních sálech, ale pro všeobecné sestry i studenty ošetřovatelství a lékařství. Zahrnují oblast hygieny rukou, základní informace ke vstupu do prostoru operačních sálů, bezpečný překlad operovaného pacienta a průběh jeho převozu na operační sál, příprava operačního sálu perioperační sestrou, poloha pacienta, příprava operačního pole pomocí antisepse a zarouškování, početní kontrola zdravotnických prostředků při závěru operace a převoz pacienta na dospávací pokoj.

Hygiena rukou hand hygiene

Hygiena rukou je velmi důležitou součástí bariérových ošetřovatelských postupů. Připravené videozáznamy s doplněnými texty slouží jako edukační materiál nejen pro perioperační sestry na operačních sálech, ale pro všeobecné sestry i studenty ošetřovatelství a lékařství.

• Dezinfekce rukou
  • Mytí rukou
  • Chirurgická dezinfekce rukou

Vstup pacienta na operační sál, překlad, převoz

Připravený videozáznam informuje studenty a NLZP o bezpečném překladu operovaného pacienta a o průběhu jeho převozu na operační sál.

• Překlad pacienta a převoz pacienta
  • Bariérový překlad pacienta
  • Převoz pacienta na sál

Příprava operačního sálu, instrumentačních stolků a personálu

Tento edukační materiál ve formě videozáznamu poskytuje studentům a NLZP základní informace k přípravě operačního sálu z pohledu perioperační sestry.

• Příprava pomocných stolků
  • Příprava instrumentačního stolku
  • Oblékání operačního pláště a oblékání sterilních rukavic
  • Ukončení operačního výkonu a dekontaminace nástrojů