Labyrinty v psychiatrii

Rozhodování v klinické praxi je komplexní proces, při kterém lékař musí zapojit nejen znalosti nabyté při výuce, ale také dosavadní praktické zkušenosti. Na vybraných edukačních příkladech několika psychiatrických kazuistik si mohou studenti zábavnou formou vyzkoušet své znalosti z oboru psychiatrie.

Předkládané labyrinty jsou příkladem větvených klinických scénářů, které jsou zpracovány do podoby jednoduché on-line „hry“. Na základě poskytnutých informací se student v jednotlivých „rozhodovacích uzlech“ musí správně rozhodnout mezi několika různými variantami dalšího postupu. Na rozdíl od klasických on-line her mají svůj význam i „slepé uličky“, tzn. nesprávné postupy, z nichž se může student poučit o důsledcích svého rozhodnutí. K úspěšnému řešení kazuistiky může vést jedna nebo i více cest: míru spletitosti jednotlivých labyrintů, jejich délku i náročnost z hlediska potřebných znalostí určují jejich autoři, v tomto případě kliničtí psychiatři z Fakultní nemocnice Brno.

Rozvoj neklidu pacienta po operaci 23.1.2015 kdokoli Creative Commons License
 Agresivní pacient 23.1.2015 kdokoli Creative Commons License