Vybrané kapitoly z porodní asistence

Vybrané kapitoly Porodní asistence představují významnou část komplexu zásadních oborových znalostí. Jednotlivé kapitoly skript předkládají informace o poskytování péče a podpory ženě, v kterékoliv její životní fázi, zejména v průběhu fyziologického těhotenství, porodu a šestinedělí, a případně péče jejímu narozenému dítěti. Obsah pojímá problematiku nejenom z hlediska biomedicínských porodnických informací a dovedností, ale také z hlediska potřeb ženy a dítěte, tzn. péče zaměřené na ženu a její dítě. Texty jsou koncipovány pro výuku problémově a současně na studenta orientovanou. Koncept skript umožňuje jejich využití v rámci nejenom prezenční, ale i distanční formy výuky. V úvodu každé kapitoly jsou uvedeny cíle pro studující, v závěru kapitoly jsou opakovací otázky, případně kazuistika a kontrolní test. Práce s texty by měly ve výsledku přinést významně lepší nejenom teoretickou, ale také praktickou vybavenost studujících pro následující klinickou praxi v oboru porodní asistence.

Vybrané kapitoly z porodní asistence 3.3.2022 25.78 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License