Výuková podpora pro ošetřovatelskou péči v infekčním lékařství je cílena na specifika bariérové péče a na specifické preventivní postupy péče o pacienta s podezřením na vysoce nakažlivá onemocnění včetně dalších opatření směřující k ochraně obyvatel. Předmětem výukové podpory jsou odborné texty obsahující specifika bariérové péče dle nebezpečnosti biologických agens dle úrovní BSL 1-4 v návaznosti na legislativu České republiky a Evropské unie. Výukové texty jsou doplněny autorskými obrázky a autorskými videi obsahující použití speciálních ochranných pomůcek a prostředků při práci s infekčním pacientem. Hlavním cílem publikace je návazné využití poznatků studentů k upevnění dovedností při nácviku v rámci výuky předmětu Intenzivní ošetřovatelská péče v  infekčním lékařství - cvičení a podpoření individuálního studijního rozvoje studentů v oblasti poskytování specifické ošetřovatelské péče o pacienta s infekčním onemocnění.

Tato publikace vznikla na Masarykově univerzitě v rámci projektu MUNI/FR/0921/2016 Inovace předmětu Intenzivní ošetřovatelská péče v infekčním lékařství: Specifická bariérová péče a preventivní opatření dle nebezpečnosti biologických agens dle úrovní Biological Safety Level.

Specifická bariérová péče a preventivní opatření u pacientů s infekčním onemocněním 26.5.2018 2.69 MB kdokoli Creative Commons License
 Nejnižší ochrana před běžnými infekcemi – BSL 1 (ústenka a empír) 10.11.2017 uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License
 Bezpečné oblékání zásahového setu v ochraně BSL 4 10.11.2017 uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License
 Bezpečné nasazení a svléknutí stupně BSL 3 (obličejová maska a oděv) 10.11.2017 uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License