Vědecké výpočty v matematické biologii

Čtenář se seznámí se současným pojetím výpočetní vědy a vědeckých výpočtů, jejich historií, používanými informačními technologiemi, problematikou výpočetního prostředí a aplikačním software Maple, MATLAB a SPSS. Studentům, kteří mají více znalostí v biologických oborech a méně v oblasti informatiky, tento text bude pomáhat jak v pochopení terminologie potřebné pro vědecké výpočty, tak v tom, kde nalézt a používat zdroje informací o vědeckých výpočtech, jejich algoritmech a aplikacích.

Publikace „Vědecké výpočty v matematické biologii“ vznikla v souvislosti s řešením projektu ESF č. CZ.1.07/2.2.00/07.0318 „Víceoborová inovace studia Matematické biologie“, který si klade za cíl inovovat náplň a provázanost předmětů z kmenového souboru předmětů oboru „Matematická biologie“, studijního programu „Biologie“ Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity (MU) v Brně profilujících studijní obor a zajišťovaných pracovníky Institutu biostatistiky a analýz (IBA) MU v Brně.

Publikace pomůže zkvalitnit výuku jednoho z kmenových předmětů oboru „Matematická biologie“ s využitím nových a aktualizovaných informací a doufáme, že přispěje i dalším vysokoškolským učitelům ke zlepšení jejich pedagogických znalostí a dovedností v oblastech matematické a výpočetní biologie a ekologie. Využívá k tomu veřejných webových služeb a portálů se zaměřením na vědecké výpočty, grid a cloud computing a aplikace Maple, MATLAB a SPSS, které jsou v ní přehledně uvedeny.

Příloha   Datum Velikost Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
 Vědecké výpočty v matematické biologii 11.6.2012 3.64 MB kdokoli Creative Commons License

4-D hodnocení:

typ
Skripta a návody
typ
Edukační weby a atlasy
typ
Digitální video
typ
Prezentace a animace
typ
Obrazový materiál – kasuistiky
typ
E-learningové kurzy (LMS)
result
Nerecenzováno
level
Základní úroveň
level
Pokročilá úroveň
level
Specializační úroveň
level
Komplexní úroveň
   

Hodnocení

Zvolte prosím dosaženou úroveň vzdělání a poté ohodnoťte výukový materiál především z hlediska vhodnosti materiálu pro samostudium.
Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně
Ph.D. absolvent – postgraduální student, absolvent Ph.D. studia, odborný asistent, ...
%
Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

Související články:

Creative Commons LicenseObsah článku podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko